Second Hand Samsung Galaxy S10 Plus 128GB Price in Kenya
Second Hand Samsung Galaxy S10 Plus 128GB price in Kenya starts from K Sh. 38,999. This is 8 GB RAM / 128 GB internal storage base variant of Second Hand Samsung Galaxy S10 Plus 128GB which is available in Prism White, Prism Black, Prism Green, Prism Blue, Ceramic White colours.
Specifications
| General | |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Year Launched | 2019 |
| Condition | Second Hand |
| Display | |
|---|---|
| Display Size and Resolution | 6.4 inches, 1440 x 3040 pixels |
| Physical Design | |
|---|---|
| Color | Prism White or Prism Black or Prism Green or Ceramic Black or Ceramic White or Prism Blue |
| Performance | |
|---|---|
| Processor | 2.7 GHz, Octa-core |
| Operating System | Android 9.0 Pie |
| Storage | |
|---|---|
| RAM | 8GB |
| Internal Memory | 128GB |
| Battery | |
|---|---|
| Battery Capacity | Non-removable Li-Po 4100 mAh battery |
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 12MP + 12MP + 16MP Triple |
| Front Camera | 10MP + 8MP Dual |