M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A24 4G 128GB/4GB Smartphone
Payment Method: M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo
Deposit: K Sh 8,000
Daily Instalments: K Sh 1,113
Period of Instalments: 12 Months
Screen: 6.5 Inches, 1080 x 2400 Pixels
Storage: 128GB
RAM: 4GB
Battery: 5000mAh, Li-Po
This product is no longer available.
M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A24 4G 128GB/4GB Price in Kenya
M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A24 4G 128GB/4GB price in Kenya deposit is K Sh. 8,000 . M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A24 4G 128GB/4GB instalment is K Sh 1,113 daily for 12 Months. M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A24 4G 128GB/4GB Phone comes in Black, Lime Green, Blue gradient, Dark red colour.
Your Dynamic Snippet will be displayed here...
This message is displayed because youy did not provide both a filter and a template to use.
Specifications
| General | |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Year Launched | 2023 |
| Display | |
|---|---|
| Display Size and Resolution | 6.5 inches, 1080 x 2340 pixels |
| Screen Type | Super AMOLED, 90Hz, 1000 nits (peak) |
| Physical Design | |
|---|---|
| Black or Lime Green or Blue gradient or Dark red | |
| Sensors | Fingerprint (under display, optical), accelerometer, gyro, compass Virtual proximity sensing |
| SIM | Dual Sim |
| Performance | |
|---|---|
| Processor | 2.4 GHz, Octa-core |
| Operating System | Android 12, One UI 4.1 |
| Storage | |
|---|---|
| RAM | 4GB |
| Internal Memory | 128GB |
| Battery | |
|---|---|
| Battery Capacity | 5000mAh, Li-Po |
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 50MP + 5MP +2MP Triple |
| Front Camera | 13MP F2.2 |
| Lipa Mdogo Mdogo | |
|---|---|
| Payment Method | M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo |
| Deposit | K Sh 8,500 |
| Daily Payment | K Sh 170 |
| Period of Payment | 12 Months |