M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A23 5G 128GB/4GB Smartphone
Program: m-kopa phones lipa mdogo mdogo
Deposit: K Sh 6,500
Daily Instalments: K Sh 130
Period of Instalments: 12 Months
Screen: 6.6 Inches, 1080 x 2408 Pixels
Storage: 128GB
RAM: 4GB
Battery: 5000mAh
This product is no longer available.
M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A23 5G 128GB/4GB Price in Kenya
M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A23 5G 128GB/4GB price in Kenya deposit is K Sh. 6,500. M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A23 5G 128GB/4GB instalment is K Sh 130 daily for 12 Months. M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A23 5G 128GB/4GB Phone comes in Black, Green, White, Copper colour.
Specifications
| General | |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Year Launched | 2022 |
| Display | |
|---|---|
| Display Size and Resolution | 6.6 Inches, 1080 x 2408 Pixels |
| Physical Design | |
|---|---|
| Color | Black or White or Blue or Peach |
| Sensors | Fingerprint (side-mounted), accelerometer, gyro, compass, Virtual proximity sensing |
| SIM | Dual Sim |
| Performance | |
|---|---|
| Processor | 2.2 GHz, Octa-core |
| Operating System | Android 12, One UI 4.1 |
| Storage | |
|---|---|
| RAM | 4GB |
| Internal Memory | 128GB |
| Battery | |
|---|---|
| Battery Capacity | 5000mAh, Li-Po |
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 50MP F1.8 + 5MP F2.2 + 2MP F2.4 + 2MP F2.4 |
| Front Camera | 8MP F2.2 |
| Lipa Mdogo Mdogo | |
|---|---|
| Payment Method | Lipa Mdogo Mdogo |
| Deposit | K Sh 6,500 |
| Daily Payment | K Sh 130 |
| Period of Payment | 12 Months |