M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A03 64GB/4GB Price in Kenya
M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A03 64GB/4GB price in Kenya deposit is K Sh.
3,800. M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A03 64GB/4GB instalment is K Sh 75 daily for 12 Months. M-Kopa Lipa Mdogo Mdogo Samsung Galaxy A03 64GB/4GB Phone comes in Black, Green, White, Copper colour.
Specifications
| General | |
|---|---|
| Brand | Samsung |
| Year Launched | 2020 |
| Display | |
|---|---|
| Display Size and Resolution | 6.5 inches, 720 x 1600 pixels |
| Screen Type | PLS LCD |
| Physical Design | |
|---|---|
| Color | Black or Red or Blue |
| Sensors | Accelerometer, proximity |
| SIM | Single SIM (Nano-SIM) or Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| Performance | |
|---|---|
| Processor | 1.6 GHz, Octa-core |
| Operating System | Android 11, One UI |
| Storage | |
|---|---|
| RAM | 4GB |
| Internal Memory | 64GB |
| Battery | |
|---|---|
| Battery Capacity | 5000mAh, Li-Po |
| Camera | |
|---|---|
| Main Camera | 48MP F1.8 + 2MP F2.4 |
| Front Camera | 5MP F2.2 |
| Lipa Mdogo Mdogo | |
|---|---|
| Payment Method | Lipa Mdogo Mdogo |
| Deposit | K Sh 3,800 |
| Daily Payment | K Sh 75 |
| Period of Payment | 12 Months |